Професія фінансист – запорука майбутнього успіху

Упродовж останніх років Україна активно розбудовує власну державність та формує новий рівень освітньої політики. Зокрема, нове фінансово-управлінське мислення не може сформуватися стихійно, адже важливу роль на його вплив відіграє фінансова еліта, що є зразком фінансо-вого розвитку держави. Варто також наголосити, що розвивати освітню сферу можуть не всі, тому загальною практичною проблемою є формування професійної, ефективно-діючої, якісної фінансової та інтелектуальної еліти.

   Ногайський коледж ТДАТУ за 93 роки своєї діяльності витримав конкуренцію, не розгубив освітніх традицій, збагатив матеріально-технічну базу, створив сприятливий для навчання та розвитку особистості психо-емоційний клімат, орієнтує освіту студентів на підготовку майбутньої фінансової еліти країни.
Студентські роки – це найкращі миті життя кожної молодої людини, бо саме в цей період вона вступає в самостійне, доросле життя. абітурієнти вступають до Ногайського коледжу, поряд з іншими спеціальностями, на відділення «Фінанси і кредит», щоб знайти своє місце в житті, отримати професію. Молодь приїжджає до коледжу з різних куточків України, та мета у них одна – стати висококваліфікованими спеціалістами фінансистами,
здатними виконувати професійні роботи й займати первинні посади.
Фінанси пронизують усе наше життя, з фінансовими категоріями ми зустрічаємося повсюди, адже до них належать податки, доходи, прибуток, бюджет, пенсії, дотації, субсидії, штрафи, фінансові санкції та багато інших.
Щоб зацікавити студентську молодь, викладачі фінансово-економічних дисциплін Ногайського коледжу, досконало володіючи інноваційними сучасними методами навчання, які направлені на формування професійних вмінь і навичок студентів, на розвиток особистості використовують в роботі методи інтерактивного навчання, мультимедійні технології; вміло поєднуючи аудиторну та позааудиторну роботу, проводять вікторини, інтелектуальні ігри, професійні конкурси «Ми - фінансисти», використовуючи знання з спецдисциплін, а саме: «Гроші та кредит», «Фінанси», «Бюджетна система», «Банківські операції», «Податкова система», «Страхові послуги», «Бухгалтерський облік», «Казначейська справа», «Економіка підприємства», «Інформаційні системи і технології у фінансово-кредитних установах» та багато інших.

Студентська науково-практична конференція

Щорічно працюють з обдарованою молоддю - готують їх до участі у студентській науково-практичній конференції Таврійського агротехнологіч-ного університету, а саме студенти 30 групи досліджують такі теми: Данюк Ірина (керівник викладач Махотка Т.В.) «Продаж землі сільськогосподарсь-кого призначення: думка селянина»; Йолкін Олександр (керівник викладач Столяр Г.В.) «Створення АРМ «Платіжне доручення з використанням списків автопідстановки в середовищі MS Access»; Мараквелідзе Тамара (керівник викладач Власова Н.В.) «Фінансова звітність в електронному вигляді; Козлов Олександр (керівник викладач Власова Н.В.) «Електронні гроші та перспективи їх розвитку»; Юренко Оксана (керівник викладач Чернова Г.Р.) «Рентабельність – результативний показник підприємства»; студент 20 групи: Кухарев Василь (керівник викладач Вишневецька Л.Є.) «Прикладна математика і комп’ютерні технології»; (керівник викладач Михайлова Л.Д.) «Фінансово-банківська система в Німеччині».
Конференція є не лише унікальною можливістю обмінятися думками і досвідом, а й нагода для нових знайомств. Такі зустрічі є джерелом наснаги та запорукою життєвого успіху для молоді.

Зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання
«Лідер АПК XXI століття»

Ось уже 16 років поспіль Міністерство аграрної політики та продовольства України проводить Зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідер АПК XXI століття». Студенти нашого коледжу відділення «Фінанси і кредит» Лякішева Аліна - (в 2013 р.) і Данюк Ірина – (в 2014 р.) – найкращі студенти, які представляли наш навчальний заклад. Цього року учасників заходу гостинно приймав Вінницький національний аграрний університет, де збиралися представники студентства аграрних вищих навчальних закладів з різних куточків України – це авангард для розвитку українського села та сучасної аграрної економіки, саме їм в майбутньому належить продовжити святу місію українського селянина – піклуватись про землю та вирощувати хліб.
Викладачі нашого коледжу переконані, що глибокі теоретичні знання та практичні вміння і навички дозволять студентам посісти гідне місце у молодій генерації українських аграріїв XXI століття.
Проведення позааудиторних заходів є ефективним засобом підвищення інтересу студентів до вивчення дисциплін і вихованню любові до обраної професії.

Тиждень фінансово-економічних дисциплін

Доволі насиченим і багатим на позааудиторні заходи був Тиждень фінансово-економічних дисциплін. Викладачі циклової комісії залучили до проведення позааудиторних заходів велику кількість студентів відділення «Фінанси і кредит».
Першокурсникам, з самого початку навчання, прищеплюється любов до обраної професії, проводиться анкетування на тему «Що я знаю про обрану професію», бесіда «Знайомство з кваліфікаційною характеристикою», «Моє бачення майбутньої професії – фінансист», вони вже вивчають ази своєї майбутньої професії – дисципліну «Вступ до спеціальності».
На другому і третьому курсі проводяться професійні конкурси «Бухгалтерський облік серед студентів відділення «Фінанси і кредит», «Спробуємо свої сили в бізнесі», «Готовність спеціаліста зайняти своє робоче місце у фінансових установах», «Створи свою справу», інтелектуальний бій «Професійна компетентність фінансиста», проводиться науково – практична конференція по завершенню переддипломної практики студентами на тему «Проходження переддипломної практики в банківських установах».
Викладачі відділення «Фінанси і кредит» проводять змістовні зустрічі зі спеціалістами фахівцями м. Приморська, а саме: податкової інспекції – головним податковим інспектором відділу «Оподаткування фізичних осіб» Д. О. Гоголь, банківських установ – керуючим ТВБВ АТ «Ощадбанк» - О.Ф. Вакал, керуючим КБ «ПриватБанк» - В.А.Марченко, страхової компанії – головним бухгалтером філії ПАТ «СК «Оранта-Січ» К.М.Гоголь. Дирекція коледжу та викладачі циклової комісії вдячні керівникам та спеціалістам, які із задоволенням відгукуються на запрошення і діляться досвідом, передають свої знання та вміння майбутнім спеціалістам фінансових установ.

Науково – практичний семінар

В травні місяці на базі коледжу відбувся науково – практичний семінар за участю представників Таврійського державного агротехнологічного університету, викладачів та студентів. Головною метою даного заходу було сприяння поглибленому засвоєнню студентами найбільш актуальних питань сьогодення з навчальних дисциплін «Страхові послуги», «Банківські операції», «Фінанси».
Під керівництвом зав. кафедри «Фінанси і кредит» к.е.н. доцента Яцух Олени Олексіївни та викладачів цієї кафедри к.е.н. доцентів Радченко Наталі Геннадіївни, Рубцової Наталі Миколаївни, Когут Інни Анатоліївни були розглянуті наступні питання: «Організація банківського кредитування в сільськогосподарських підприємствах», «Основні види автотранспортного страхування», «Особливості соціального страхування в Україні».
Студенти 20 і 30 груп відділення «Фінанси і кредит» приймали активну участь на протязі всього семінарського заняття, складали поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, визначали лікарняні і заповнювали листок непрацездатності, здійснювали розрахунок графіків щомісячного погашення кредиту та відсотків за різних методів, тощо.
Під час семінару студенти виявили вміння і навички індивідуальної і колективної роботи, яка дозволятиме ефективно використовувати її в майбутньому навчальному та робочому процесі, проаналізували поставленні питання та особливості з відповідних навчальних дисциплін, висловлювали свою думку та проявляли свою позицію.
Проведення зустрічі такого характеру якнайкраще впливає на навчальний процес, поглиблюючи теоретичні і практичні знання студентів.
Починаючому фінансисту для працевлаштування на перших порах досить диплому коледжу, але кожна подальша сходинка кар’єрних сходів вимагає більшого обсягу знань і умінь, які можна отримати у Таврійському державному агротехнологічному університеті (м. Мелітополь).
Дивлячись на наших студентів, можна з впевненістю сказати, що вони креативні, мають палке бажання досягти успіху і впевнено крокують по життю, будуючи «нову» Україну.
Саме від вибору професії залежить майбутнє наших дітей, родини, міста, держави. Відділення «Фінанси і кредит» ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» готове студентам допомогти в оволодінні професії. Пам’ятайте: освіта – ключ від усіх дверей дорослого світу і гарант успішного життя молодої людини.