Палаючі сторінки війни...

  Бібліотека ВСП "НК ТДАТУ" до 73-ої річниці Перемоги підготувала тематичну книжкову виставку «Палаючі сторінки війни..». На виставці представлені документальні матеріали про воєнні роки в Запорізькій області, фронтові кореспонденції, публіцистика періоду битви за Дніпро, художні твори видатних українських та російських письменників, присвячені подіям вогненних років найжорстокішої війни в історії людства. Серед них оповідання О.Довженка «Незабутнє.1941-1945», романи О.Гончара «Людина і зброя», «Прапороносці», роман І.Стаднюка «Війна», вірші поетів України про Велику Вітчизняну війну , романи російських письменників-військових кореспондентів В.Гросмана «За правое дело» та К.Сімонова «Солдатами не народжуються».

IIwor

   Та чи не найважливіше місце на виставці було відведене літературно-художньому виданню «Память огненных лет», де кожна сторінка розповідає про наших славетних земляків-фронтовиків.
   Серед тих більш ніж двох тисяч жителів району, які першими пішли захищати свою Вітчизну, були добровольці Григорій Яковенко, Леонід Сизоненко, Микола Шапошник, тоді, в червні 1941 року, 17-річні юнаки, учні Ногайського сільгосптехнікуму. За всі роки війни безпосередньо приймали участь у боях 5763 приморця, з них не повернулись додому, віддали своє життя за Батьківщину 4633 чоловіків і жінок.
  За мужність та героїзм, проявлені в боях з фашистськими загарбниками, більш ніж 1100 наших земляків відзначені високими бойовими нагородами – орденами і медалями. Серед них Герої Радянського Союзу: уродженець с.Новоолексіївка Приморського району Петро Сергійович Кударь та уродженець с.Юр’ївка Федір Григорович Нестеренко, повні кавалери Ордену Слави Микола Олексійович Григоренко та Микола Іванович Перегудов.
  За кожною із палаючих сторінок війни доля наших героїчних співвітчизників , чиї нелюдськи випробовування, сила духу та волі, віра визначили Велику Перемогу.
   Зараз, у 73 річницю цієї визначної історичної події у Приморському районі залишилося всього 8 ветеранів - фронтовиків, з них п’ятеро проживає у Приморську. Серед них Олександр Матвійович Звєрєв, якому виповнилося 102 роки з дня народження. Найстаріший наш учасник війни має 24 нагороди, серед яких Орден Червоної Зірки та Орден Слави.