Теоретична конференція

Професійний старт

   В переддень свята працівників сільського господарства в Ногайському коледжі ТДАТУ відбулася теоретична конференція за підсумками виробничої технологічної практики студентів технічного відділення спеціальності «Експлуатація та ремонт машин і обладнання АПК». Метою конференції була оцінка якості і стан проведення виробничої практики в сучасних умовах, обмін досвідом. У конференції взяли участь студенти четвертого курсу, викладачі – керівники практики та студенти молодших курсів.

   Практика є обов’язковим компонентом навчання. Згідно з навчальним планом, для студентів цього відділення, більше п’ятидесяти відсотків часу відводиться на практичне навчання. Це ознайомча практика, навчальна практика з дисциплін: «Технологія конструкційних матеріалів», «Трактори та автомобілі», «Сільськогосподарські машини», «Технічний сервіс в АПК», «Ремонт машин та обладнання», «Машини та обладнання для тваринництва», «Експлуатація машин та обладнання», технологічна та переддипломна практика.
  Предметом обговорення на конференції стали підсумки технологічної практики. Технологічна практика проходить після третього курсу в літньо – осінній період. Традиційно базами практики для студентів нашого відділення є господарства нашого району ПСП «Приморський» та ПСП «Банівка», які забезпечують виконання програми практики. Адміністрація коледжу вдячна керівникам цих господарств Ліпченко М.М. та Ніколенко В.В за організацію на високому рівні практик та формуванню умінь та навичок у студентської молоді. Окремі студенти проходили практику в інших господарствах. Особливо хочеться відмітити ПСП «Кущинська Е.С.» в якому проходили практику студенти коледжу Тесленко Олександр, Трубніков Захар та Кущинський Анатолій. Ці студенти були основними доповідачами на конференції. Вони за результатами технологічної практики підготували змістовні виступи – презентації щодо характеристики бази практики, ілюструючи їх слайдами та відеоматеріалом. Теми виступів: «Технологія основного обробітку ґрунту», « Технологія збирання зернових культур», «Технологія сівби озимих культур», «Технологія збирання соняшника». Треба віддати належне керівництву ПСП, випускнику коледжу 1985 року, Кущинському Олександру та Кущинській Євдокії за належну увагу до студентів. Маючи досить солідну площу орної землі працюють на ній новою, сучасною, вітчизняною та зарубіжною високопродуктивною технікою, за сучасними прогресивними технологіями виробництва с.г продукції. Приємно здивувала готовність господарів ПСП «Кущинська Є.С.» надати можливість працювати на цій техніці нашим студентам. Це приклад державного підходу до підготовки кадрів для сільського господарства.
  Наш район – сільськогосподарський. Ногайський коледж це одна із сходинок для підготовки аграрної еліти нашого краю та України. Хотілось би щоб керівники сільськогосподарських підприємств відгукувались на прохання адміністрації коледжу та запрошували студентів до своїх господарств для проходження технологічних та переддипломних практик. Щоб плідна праця студентів, викладачів та керівників господарств району прославляли освіту в Україні.
У теплій, дружній обстановці пройшла конференція, студенти – старшокурсники ділились своїми враженнями від практики, висловлювали пропозиції щодо строків практики, давали поради студентам молодших курсів.
  В переддень міжнародного дня студентів хочеться побажати молоді впевнено рухатись до вершин пізнання і нехай кожен ваш крок супроводжується малими і великими перемогами і досягненнями, наближає вас до головної мети – знайти своє місце в житті і стати гідними громадянами України.
   Шановні читачі – всіх хто працює на землі і любить землю, вітаємо зі святом - днем працівника сільського господарства

лінкін С.М., Попов О.М. викладачі інженерних дисциплін.