ВИХОВНА ГОДИНА, ПРИСВЯЧЕНА ДНЮ ЄВРОПИ

Рейтинг:   / 0

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
   Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
   9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Відкрити повний текст

«Бути на Землі людиною»

Рейтинг:   / 9

Виховна година
«Бути на Землі людиною»

(рекомендовані інформаційні матеріали для проведення класними керівниками виховної години з метою виховання у студентської молоді людяності, гуманізму у стосунках, доброзичливості, поваги до людей, великодушності та самопожертви, скромності; навчати студентів оволодівати мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги, пробуджувати у студентів щирий інтерес до всього корисного, морального; бажання назавжди зберегти людську гідність).

 Класний керівник:

Милосердя... Це те слово, до якого ми останнім часом звертаємось все частіше. Чому? Тому що наше суспільство вже втомилося від грубощів, несправедливості, розбещеності, черствості душ людських, жорстокості. Невже ми забули, що ми люди? Здатність бути совісним – це здатність бути милосердним. Перед добрими, лагідними очима, вчинками, словами не встоїть жодне жорстоке серце.

Милосердя, доброта. Ще з часів давньоруських була вона в традиціях нашого народу. Цілком природнім і закономірним вважалося допомагати нещасному, знедоленому, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, порятувати хворого і каліку, захистити скривдженого.

Детально