ВІВАТ, МАТЕМАТИКА!

  Кожний викладач прагне, зацікавити студентів предметом, який він викладає, адже це є запорукою успішного навчання.
  Одним із засобів зацікавлення студентів математикою є добре продумана позакласна робота. Вона є однією з форм організації пізнавальної діяльності студентів, але разом з тим вимагає конкретних знань, ерудованості, широкої обізнаності з математики.

  В рамках тижня циклової комісії природничо-математичної підготовки 12.10.2018 було проведено відкрите заняття математичного гуртка «Світ цікавої математики», мета якого - розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення студентів, кмітливість та винахідливість.
  На занятті гуртка студентка 10 групи Клюйкова Юлія познайомила присутніх з софізмами і довела, що 2*2=5! Студенти були здивовані! А помилку в доведенні відшукали за допомогою підказки Юлії. Студентка10 групи Козирь Дар’я показала математичні фокуси, в яких з легкістю відповідала; яке число було задумане та в яку кишеню було покладено предмет, а після цього всім фокусам давала математичне обґрунтування. Не менш цікавими були математичні головоломки, які запропонував присутнім студент 24 групи Короленко Даніїл. Всі з захопленням розглянули головоломку Піфагора, яку першим розв’язав Ковтун Олександр.
  Всі студенти були занурені в світ цікавої математики, вирішували багато завдань на кмітливість, логіку.
  Час добігав кінця і було вирішено перенести цей запал в Математичний турнір між командами 16 і 24 груп, який відбувся 17.10.2018
Це змагання вимагає від учасників глибокого рівня знань та посиленої підготовки.
  Мета цього заходу полягає у залученні студентів до розв’язування творчих завдань, у підвищенні інтересу до вивчення математики, у навчанні їх діяти у нестандартних ситуаціях, організовувати конструктивну наукову дискусію.
  Команди складались з 5 студентів. Капітанами команд виступили Клюйкова Юлія(16 гр.); Короленко Даніїл(24 гр). Конкурси оцінювали журі: знавці математики, учасники 1 туру Всеукраїнської олімпіади з математики, учасники математичного турніру 2017, студентки 26 групи Алєйнікова Діана і Фролова Вєроніка.
  Всі учасники команд пройшли 4 конкурси: математична розминка, математична вікторина, математична естафета, конкурс капітанів.
  Задачі, які вирішували команди були оригінальними й цікавими, а команди суперників, безперечно, сильними.
  Неймовірно захоплюючою була програма поза змаганнями, особливо конкурс вболівальників. Учасники гри (по 3 студенти від вболівальників кожної команди) називають натуральні числа від одного, але не говорять ті числа, які діляться на 3 і мають трійку в своєму складі, замість цього вони говорять: «Ой, не можу!». В конкурсі вболівальників перемогла студентка 16 групи Недоступ Ксенія, яка була нагороджена грамотою.
  Усі учасники турніру отримали задоволення від виконаної роботи. В напруженій боротьбі перемогла команда студентів 24 групи. Команди учасниці математичного турніру нагороджені грамотами.