«Знати іноземні мови – бути успішним у житті»

 

 

 

 «Моя любов до Вітчизни не примушує мене заплющувати очі на досягнення іноземців. Навпаки, чим більше я люблю Вітчизну, тим більше намагаюсь збагатити мою країну скарбами, здобутими не з її надр». Так сказав Вольтер, і ми не можемо не погодитися з цією думкою.

   Щорічно в Європі 26 вересня відзначають Європейський день мов. Цей рік названо – роком німецької мови. Основна мета цього Дня – привернути увагу громадськості на важливість вивчення мов, їх поглиблення на протязі життя, заохочувати до вивчення мов різні вікові групи й стверджувати важливість мовного розмаїття. Започатковане це свято у 2001 році, який вважають Європейським роком мов. В кожній Європейській країні проводяться різноманітні заходи на цю тематику.


   В Ногайському коледжі вже стало доброю традицією проводити виховні заходи, присвячені Європейському Дню мов. Ось і цього року відбувся тематичний захід «Знати іноземні мови – бути успішним у житті».
   Докладаючи багато зусиль, енергії, винахідливості, викладачі іноземних мов: німецької мови – Михайлова Лідія Данилівна, англійської – Кошель Іванна Муратівна та Гулак Анастасія Павлівна та гуртківці - учасники заходу: Макаренко Дар’я, Шилов Данило (студенти 36 групи), Смирнов Павло (студент 24 групи), Мошкун Віталій (студент 11 групи), Болжеларська Ксенія, Завадська Діана, Пасько Дарина, Фролова Вероніка, Гордевський Леонід (студенти 16 групи) намагалися привернути увагу молоді до наполегливого вивчення іноземних мов, переконуючи, що глобалізація суспільства, потреба особистості у швидкій адаптації до умов полікультурного світу, який постійно змінюється, посилює інтерес до мовної освіти як важливого інструменту життєдіяльності людини в полікультурній і мультилінгвальній спільноті людей. Мовна освіта є важливим засобом, котрий формує свідомість особистості та її здатність бути соціально мобільною в суспільстві, сприяє веденню діалогу культур у світі, що глобалізується навколо розв’язання різноманітних проблем.
   Відповідям на проблемні питання: «Чому ж така увага іноземним мовам? Чому виникла потреба знати мови?» був підпорядкований основний зміст цього заходу.
   Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї, традиції, мови - це ті ознаки, що об’єднують народ в націю. Кожна мова має право на своє існу-вання, вона своєрідна, по своєму красива і милозвучна для її нації.
   Людину, яка забула мову, звичаї, традиції свого народу, своє коріння, за давньою легендою, було покарано Господом Богом. Вона блукає по світу й не можна знайти притулок, тому що без мови - немає народу, немає нації.
Щоб рухатись уперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. А ще - вивчати їхній досвід розбудови громадянського суспільства. Побудову демократичної правової держави можуть здійснювати громадяни, які люблять свій народ, мають людську гідність, гуманізм та національну свідомість. Формування національної свідомості передбачає засвоєння і розвиток української історії, культури та духовних надбань українського народу.
  Під час виховного заходу, мандруючи мовними країнами Європи, студентство Ногайського коледжу занурилось у красу і велич європейських мов. Мова – це основний компонент етносу, вона єднає людей, формує певний світогляд. Ми будуємо свою незалежну країну, бажаємо щоб нас визнавали країни Європи. Всі ми живемо на Україні і тому слід знати, поважати та розмовляти на своїй державній мові, але крім цього, кожна освічена людина повинна знати мови народів інших країн. Знання мов – ознака освіченості.
   Протягом всього заходу слухачі переконувалися, що мова – це нетлінний скарб кожного народу, дізналися про історію свята Європейських мов, поглиблювали свої знання про Європу, її країни, насолоджувалися красою іноземних мов і напевно, були переконаними, щоб стати освіченою людиною разом із вивченням рідної мови, необхідно вивчати іноземної мови, тому що: «Знання іноземних мов – один із шляхів покращення конкурентоспроможності майбутніх фахівців».
   Відомо, що найпоширенішими мовами у Європі є: англійська - 38 % людей спілкуються нею як державною, французька та німецька – 14 %, іспанська та російська становлять приблизно 6%. І, тому, звичайно більшу увагу було приділено англійській, німецькій, французькій, багатьом з глядачів вони відомі зі школи.
   Багато студентів нашого коледжу мріють побувати за кордоном, і ці мрії для деяких студентів стають реальністю. Так, своїми враженнями від подорожі до Німеччини поділився студент 1-го курсу Віталій Мошкун, який разом зі своїми батьками їздив у гості до свого старшого брата Артема, випускника нашого коледжу 2016 року. Віталій розповів про красу країни, яка зачарувала його багатою історією та архитектурними шедеврами, охайністю і порядком, милозвучною мовою, знання якої потрібні, щоб бути європейцем. Артем навчається в одному із Берлінських навчальних закладів. Він уже отримав сертифікат відповідного європейського рівня володіння німецькою мовою і готується продовжити навчання в університеті Німеччини.
Випускники нашого коледжу - студенти-практиканти ТДАТУ, завдяки можливості поїхати на літню виробничу практику до країн Європи: Німеччини, Швейцарії, Франції: Балан Олександр, Скаковський Олексій, Солодкий Олександр, Нестеров Артур, Зарицька Антоніна, Макушенко Павло, Приварніков Олег, Найда Дмитро, Нікітюк Микола, Баєв Дмитро, Алтухов Антон,Никипорець Юрій, Гешев Андрій, Шевцов Володимир побували за кордоном, набули нових знань та випробували себе, як фахівця та покращили свою мовну компетенцію.
  Своїми роздумами про проходження літньої виробничої практики в Німеччині поділився випускник ВСП «НК ТДАТУ» 2016 року, а нині студент 4-го курсу ТДАТУ Валерій Баранов, який запевнив, що іспит на європейську профпридатність здав успішно. Але, щоб досягти таких успіхів, треба наполегливо вчитися, набувати професійних вмінь та навичок, формувати себе як особистість.
   «Ми – українці, і кожен із нас має пишатися своєю Батьківщиною. Ми – майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками будемо підносити культуру, славити її! Будьмо гідними своїх предків, любімо рідну землю, бережімо волю і незалежність України, поважаймо свій народ і його мелодійну мову» - переконували студенти присутніх у залі своїми виступами.
Змістовний синхронний мультимедійний супровід сприяв розумінню глядачами основної ідеї заходу: «Мова - нетлінний скарб кожного народу, глибинний показник його культури».
   В злагоді і мирі живуть в нашому краї люди різних національностей, які свято бережуть свою мову, культуру, традиції та звичаї, передають їх із покоління в покоління. Єдині проблеми єднають всі народи. Проблеми миру, дружби, розвитку культури, мови, а значить і духовності кожного народу.
  Адаптуватися як творчій особистості в міжнародному просторі кожному допомо-жуть знання іноземних мов.
 

 Чудова юності пора,
 Вона так швидко проліта
 Тож даремно час не гайте,
 Рідну та іноземні мови
 Вивчайте!


Завадська Діана,
староста гуртка «Лівнгвіст»,
студентка І курсу, 16 групи
відділення «Землевпорядкування»