Сім’я – могутній союзник виховання успішної особистості

  Важливості співпраці педагогів, батьків, дітей у становленні розвитку творчої особистості, кваліфікованого конкурентоспроможного фахівця були приурочені батьківські збори у Ногайському коледжі, які відбулися 28 вересня 2019 року у святково прикрашеній читальній залі. Порадувала висока явка батьків, які приїхали з різних куточків Запорізької та Донецької областей.

  Перед батьками виступили заступники директора з навчальної роботи С.М. Слінкін, з виховної роботи О.М. Гладченко, з практичної підготовки – Є.В.Дімітров, відповідальна за організацію і участь студентів у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) Л.Є. Вишневецька, завідувачка бібліотекою В.М. Живага, провідний фахівець з профорієнтаційної роботи Л.Д. Михайлова.
  С.М. Слінкін привітав присутніх батьків студентів, ознайомив з режимом роботи коледжу в 2019-2020 навчальному році, розповів про особливості освітнього процесу студентів відповідно рокам навчання, особливу увагу приділив соціально-психологічній адаптації студентів нового набору і дав відповіді на запитання батьків. А саме: в закладі буде налагоджено опалення, приділять особливу увагу харчуванню студентів.
  Є.В. Дімітров підкреслив роль практичного навчання у підготовці фахівців та його організацію. Навчальна практика є обов'язковою та необхідною складовою навчально-виховного процесу. Вона передбачає створення умов для наближення змісту навчальних дисциплін до реального життя, спостереження та дослідження студентами явищ природи і процесів життєдіяльності суспільства, розширення світогляду , формування в них життєво необхідних компетенцій, посилення практичної та професійно-орієнтаційної спрямованості навчально-виховного процесу.
  Навчальні практики та екскурсії проходять у передових господарствах нашого району. Хочемо висловити подяку керівнику ПСП «Приморський» М.М. Ліпченко за всебічну підтримку навчального закладу.
 Достатньо змістовно, у зрозумілій формі розповіла батькам Л.Є. Вишневецька про зовнішнє незалежне оцінювання студентів других курсів коледжу, використовуючи мультимедійну презентацію.
  Завідувачка бібліотекою В.М. Живага ознайомила батьків з послугами, які пропонує бібліотека, з напрямками роботи бібліотеки відповідно інформаційним, освітнім, виховним потребам. Вона проаналізувала стан забезпеченості студентів навчальною літературою, підручниками в друкованому та електронному вигляді для студентів першого курсу; відзначила активність окремих студентів-читачів, таких як Микита Гедіков, Костянтин Голік, Дар’я Козир, Валентин,Васильєв Ігор Горєлкін, Ілля Ігнаток, Тетяна Ісаєнко, Данило та Андрій Латиш, Павло Черіпко, Олександр Бунчук, Ірина Шкіндер.
  О.М. Гладченко розповіла про організацію дозвілля студентської молоді в коледжі, про організацію роботи предметних гуртків, гуртків художньої самодіяльності, спортивних секцій, які чекають студентів. Вона наголосила, що педагоги шукають у кожного студента коледжу ту родзинку, яка характерна саме для цієї особистості, працюють над визначенням рівня творчого потенціалу кожного студента і заохочують до його реалізації.
Звернула увагу батьків на дотримання їхніми дітьми Правил поведінки та Внутрішнього розпорядку в коледжі та гуртожитку.
 Педагогічний колектив приділяє велику увагу питанню створення дружнього та доброзичливого юнацького середовища, турбується про благополуччя та безпеку дітей. З метою виявлення проявів булінгу серед студентства було проведено анкетування та зроблено аналіз, щодо профілактики цього явища та націлено батьків про вчасне попередження педагогічного колективу про випадки булінгу. Наголосила, що в законодавстві запроваджена адміністративна відповідальність батьків, діти яких проявляють агресивність.
  Було надано рекомендації для батьків щодо:
- попередження психоемоційних розладів у дітей;
- формування відрази до алкоголю, паління, наркотиків, нецензурної лайки;
- щодо допомоги у виборі якісного кола спілкування, гідних друзів;
- розвитку дружніх стосунків в сім'ї, готовності в будь який момент прийти на допомогу;
- спільного долання труднощів та перешкод;
- віри в дитину, в її найкращі риси та сторони особистості, вироблення позитивного мислення, виховування любові до життя.
Л.Д. Михайлова подякувала батькам студентів за прагнення включитись у співпрацю з педагогами щодо становлення, формування й розвиток своїх дітей – студентів коледжу. Знайти до кожної молодої людини той ключик, який допоможе відімкнути саме ту частиночку юної душі, яка розкриється, щоб наповнитись теплотою, людяністю, щирістю, бажанням стати високоосвіченою особистістю, якісним фахівцем.
  Та мало хотіти, для досягнення поставленої мети треба наполегливо працювати, а для них працею зараз є старанне навчання, до якого вони вже у школі втратили інтерес. То ж зацікавити, допомогти їм адаптуватися, самоорганізуватись особливо студентам нового набору – складне завдання для викладачів, які шукають різні шляхи його рішення. Дієвими є цікаві виховні заходи, що згуртовують колективи студентських груп, де студенти розкривають свої здібності, духовно збагачуються і цікаво корисно відпочивають.
  Звичайно, достатньо велика увага приділяється значимості і престижності обраних спеціальностей. Адже виробництво продуктів харчування є якщо не найголовнішим, то одним із головних завдань людства.
 Майбутнє належить сільському господарству. Сьогоднішні студенти аграрних закладів освіти – це майбутнє українського сільського господарства, які вже через декілька років застосовуватимуть свої нові знання, новаторські технології, сучасні техніку і обладнання, будуть приймати інноваційні рішення в аграрній галузі, щоб досягти найкращих результатів, сприяти розвитку потенціалу українського сільського господарства, що є основою розвитку української економіки.
 Але здійснити все це можуть лише високоосвічені, працьовиті, творчі, закохані у свою справу спеціалісти. Саме такі фахівці потрібні країні, підприємствам. Саме вони будуть працевлаштовані і отримуватимуть достойну зарплатню.
 Після закінчення коледжу наші студенти можуть продовжити навчання за скороченим терміном у ВНЗ споріднених спеціальностей.
 Але тільки у тісній співпраці викладачів, батьків і самих дітей, наших студентів, ми досягнемо бажаних позитивних результатів.
 Завершилися батьківські збори концертною програмою. Порадували батьків студенти 14 групи спеціальності «Агроінженерія» виконанням патріотичної пісні «Не твоя війна» під керівництвом класного керівника Черкеза О.О., культорганізаторів Новікова М.І., Одинокої Т.В. Цей дебютний виступ першокурсників є початком кропіткої роботи щодо згуртованості колективу, патріотичного виховання, формування їх моральності.
  У концертній програмі прийняли студенти-переможці конкурсів різного рівня жанру «художнє читання»: Поліна Васюченко (І місце обласного конкурсу «Матуся – мій янгол, мій незгасимий світ», м. Мелітополь), Ангеліна Хомутовська (нагороджена дипломом ІІІ ст. ХХІV Всеукраїнського фестивалю дитячої, юнацькою та молодіжної творчості «Топ-топ», керівник О.Л. Косенчук). Майстерно представив авторську композицію «Пам'ять про минуле» Данило Короленко, учасник обласного фестивалю патріотичного слова і пісні «Україна – це я! Україна – це ти! Україна – це ми, Україна!» (підготувала Н.М. Вельчева). Данило – призер міського фестивалю-конкурсу м. Приморськ «Таланти Приморська. Діти». Бурхливими оплесками вдячності батьків були нагороджені студенти Марія Сахно та Дар’я Мосинян за виконану пісню «Україна». Насолоджуючись виступами студентів, радіємо їх талановитості та можливістю розвивати свої творчі здібності, навчаючись в нашому коледжі.
  Ми вболіваємо за долю своїх студентів і пишаємося успіхами випускників коледжу, а прикладів є у нас чимало, бо серед 16\тисяч випускників є й науковці, й урядовці, й успішні керівники підприємств і заслужені почесні аграрії нашої країни.

 

Л.Д. Михайлова, провідний фахівець
з профорієнтаційної роботи

ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ»