Герої Крут

І знов, у котрий це вже раз,
Зійшлися ми в одній родині,
Щоб пом’януть той славний час,
Коли в офіру Батьківщині
Себе принесли кращі з нас.
Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути,
І ту гарячу кров святу
Повік Вкраїні не забути.

  31 січня в Ногайському коледжі була проведена виховна година, приурочена річниці бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами».

  Ведучі, яких підготували класні керівники академічних груп, ознайомили та нагадали присутнім, що 102 роки тому історія боротьби українців за власну державність поповнилася героїчною сторінкою – боєм під Крутами. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації. Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.
  Студенти усіх академічних груп вшанували пам’ять юних Героїв Крут, українських юнаків, які своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України.
   Цей подвиг навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Світлана Макушенко,
заступник директора з виховної роботи