З днем Тетяни та студентства!

Шановні студенти!

   Прийміть щирі вітання та найкращі побажання з нагоди  – Дня Тетяни, що й донині залишається найулюбленішим вашим святом. Адже день Тетяни – це свято не тільки сучасних студентів, а й всіх тих, хто й до цього часу, незалежно від віку, відчуває в собі дух студентства.
   Молодість – пора, коли життя відкриває перед людиною безліч можливостей, це час великих сподівань, сміливих кроків тільки вперед і свіжого погляду на життя, коли зароджуються прогресивні задуми та будуються грандіозні плани на майбутнє, адже все під силу молодим літам.
   Ви, молоді громадяни України є надією та майбутнім усієї держави. Саме вам, молодим українцям, відкрито широке поле для того, щоб віднайти себе, заручитися впевненістю у власних силах, реалізувати власні кращі творчі та професійні якості. вам випало жити у, безперечно, складний, але воістину унікальний період змін. Нині від вашої ініціативи та рішень залежить добробут Батьківщини.
   Шановні студенти! Ви обрали одну з найвідповідальніших професій. Праця на землі важка і, водночас, почесна, тому що у ваших руках – майбутнє нашої суверенної України. Тож, нехай ваше покликання не буде обтяжливим зобов’язанням, а лише приємною та відповідальною місією! Плекайте в собі почуття гідності і гордості за те, що належите до талановитої і працьовитої країни аграріїв!
   Щиро бажаю вам, колишні й нинішні студенти нашого навчального закладу, бути на рівні високих вимог сучасного життя. Щастя вам на життєвому шляху, вірних друзів, мудрих наставників, досвідчених колег, надійних партнерів. Нехай збудуться ваші мрії та назавжди збережеться у ваших серцях романтика студентського життя!

Директор коледжу
В.С. Шкiндер

 

   Саме 25 січня, у день великомучениці Тетяни Хрещенської у 1755  році російська імператриця Єлізавета Петрівна створила у Москві університет. Тож свято асоціюється із днем студентства. Студентам взагалі пощастило — вони мають аж два власних свята 17 листопада — Міжнародний день студента і 25 січня — Тетянин день.

   Саме цього дня 1755 року було підписано указ про заснування Московського університету. Проект першого в Росії університету був розроблений Михайлом Ломоносовим. Усі, кому близька ця дата, кажуть, що вона пронизана по-весняному радісним настроєм, незважаючи на січневі морози чи відлигу...
25 січня — Тетянин день (свято всіх студентів)

   Щодо мучениці Тетяни, то народилася вона у Римі у знатній родині. Батько її займав високий пост і одночасно був таємним християнином. Дочку виховав у любові до Ісуса Христа та познайомив із Святим Письмом. Коли дівчина досягла повноліття, то вирішила присвятити своє життя Богові. За свою добродійність була поставлена дияконисою. Однак за віру і постраждала.

  А у 222 році у Римі почав царювати шістнадцятирічний юнак Олександр, мати якого, Мамея, була християнкою. Від неї він дізнався про Христа, але продовжував поклонятися і язичницьким римським богам.

   Олександр був ще молодий і замість нього управляли інші люди, які ненавиділи християн. Вони примушували їх поклонятися язичницьким богам. Непокірних суворо карали. Святу Тетяну також привели до язичницького храму, щоб вона вклонилася Аполлонові, але християнка помолилася своєму Господу. За переказом, цієї ж миті стався землетрус. Храм був зруйнований. Його обломки придавили язичників та жерців. Тетяну почали нещадно катувати, але тіло її залишалося невразливим. Сильніше за неї змучилися самі кати, тому що поруч із святою стояли ангели та били мучителів. Тетяна молилася та просила Господа, щоб він відкрив перед ними світло істини. І це сталося вони побачили чотирьох ангелів біля Святої, почули голос неба, звернений до неї. Тоді вони почали благати Тетяну, щоб вона простила їх.

  Наступного дня Тетяну знову привели до судді. Він почав переконувати її принести жертву язичницьким богам. Але Тетяна була непохитною. Тоді всі кати почали різати її тіло. Біля неї знову стояли ангели та били тих, хто мучив її.

   Ввечері Тетяну кинули до в’язниці, а вранці знайшли здоровою та ще кращою. Християнку почали благати принести жертву богині Діані, і вона зробила вигляд, що погоджується. Потім її привели до храму Діани. Коли ж вона почала молитися, тієї ж миті вогонь небесний спалив палац з ідолами та вбив багатьох язичників.Тетяну знову почали катувати, а вранці випустили на неї страшного лева, потім Тетяну вкинули у вогонь, але і вогонь не торкнувся її. Язичники заточили Тетяну до храму Зевса. Два дні вона перебувала там, а на третій прийшли жерці з народом, щоб принести жертву своєму богові. Вони знайшли свого ідола розбитим, а Тетяну побачили здоровою та веселою.

   І тоді суддя виніс останній вирок вбити її мечем. Разом з нею вбили і її батька, бо довідалися, що і він християнин. Частина нетлінних мощей мучениці Тетяни зберігається у Михайлівському соборі Псковсько-Печерського монастиря.

   У народі кажуть, що у цей день сонце повертає до літа, а зима — до морозів. Якщо день буде сонячним, то рано повернуться птахи, якщо сніг піде, то літо буде дощовим, а якщо вдарять морози — тоді літо буде теплим. Тож дорогі студенти, слідкуйте за погодою, і зі святом ВАС!