Pracevlasht

Порядок працевлаштування випускників ВНЗ, підготовка яких
здійснюється за державним замовленням

 15 квітня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову, яка узгоджує чинні нормативно-правові акти в сфері освіти та дозволяє припинити практику обов’язкового трирічного відпрацювання та відшкодування до державного бюджету вартості навчання випускників ВНЗ, підготовка яких здійснюється за державним замовленням. Зазначена постанова, яка була прийнята ще у 1996 р., на сьогоднішній день не відповідає а ні міжнародному законодавству в сфері прав людини, а ні Конституції України, а ні Законам України «Про освіту» та «Про вищу освіту», оскільки порушувало права особи на працю, яку вона вільно обирає або на яку вона вільно погоджується.

Із порядку працевлаштування випускників виключено пункт 8, яким було передбачено, що випускники, які вклали угоду з ВНЗ після зарахування на навчання повинні відпрацювати за місцем призначення не менше 3-х років. Дія зазначеного Порядку поширюється тільки на осіб, що навчаються за спеціальностями медичного профілю.

Внесення зазначених змін – важливий крок на шляху до децентралізації та дерегуляції системи управління освітою. На зміну формальних довідок про працевлаштування повинні прийти сучасний кар’єрний центр ВНЗ завдання який є створення можливостей для налагодження зв’язків студентів з роботодавцями.

 Рекомендації щодо самостійного пошуку роботи:

Пошук роботи здійснюється з використанням різних каналів, методів, переходів.
Серед основних виділяють:
- звернення до державної служби зайнятості;
- звернення у приватні кадрові агентства;
- подача оголошень та відповіді за запрошення за наймом, використовуючи видання з працевлаштування, мережі Інтернет;
- особисті контактні зв’язки;
- пряме звернення на підприємство (до роботодавця);
- участь у днях кар’єри, ярмарках вакансій та інш.

 

РЕЗЮМЕ

ЗВЕРНЕННЯ