День української писемності та мови

О мово рідна! Їй гаряче
Віддав я серце недарма.
Без мови рідної, юначе,
Й народу нашого нема.
В.Сосюра


   9 листопада відзначається День української писемності та мови. Святкують його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.
   Традиційно, в цей день у Ногайському коледжi пройшов захід під гаслом «Мова рiдна, слово рiдне! Хто вас забуває, той у грудях не серденько, а лиш камiнь має..» , який підготували викладачi української мови та літератури Гєнчєва Е.Д., Жихар Л.В. та Гулак А.П. зi студентами 2 та 3 курсу.

   Любов до Батькiвщини неможлива без любовi до рiдного слова. Тiльки той може осянути своїм розумом i серцем красу, велич i могутнiсть її, хто збагнув вiдтiнки i пахощi рiдного слова та хто дорожить їм. Протягом всього заходу цю думку розкривали студенти 20 групи.

   Програма заходу була дуе насиченою. До перегляду присутнiх був представлений фiльм "Топ-5 заборон української мови", який нагадав глядачам про непросту долю нашої мови. Також неймовiрно емоцiйним прочитанням вiрша Вiктора Баранова "До українцiв" вразив студент 24 групи Даниiїл Короленко. Доторкнулася до сердець слухачiв "Молитвою до мови" Катерини Мотрич, студентка 38 групи Ольга Овчаренко.

   14листопада студенти 1 i 2 курсiв взяли участь у І етапi Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика. Взяли участь 22 студенти першого та другого курсів.
Переможцями конкурсу стали:
I курс
1місце – Фрікіна Д.
2місце – Мітєв С.
3місце – Носенко М.
II курс
1 місце – Орєшкова В.
2 місце – Алєйнікова Д.
3 місце – Фролова В.
Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!!