ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ

  29.01.2020 у ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ ім. Д. Моторного» силами студентів 16 групи була проведена інформаційно-виховна година з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь. З науковими доповідями виступили студентки цієї групи: Кірова Аміна, Голік Еріка, Ардабьева Руслана та викладач біології і екологі ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ ім. Д. Моторного» Косенчук Олег Леонідович.

 

   Адже заходи, які проводять у Всесвітній день водно-болотних угідь, покликані привернути увагу громадськості та урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання збалансованого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення переважно як місця проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 року в м. Рамсар (Іран), з того часу відома як Рамсарська конвенція. А починаючи з 1997 року, за ініціативою ООН, 2 лютого кожного року почали відзначати як Всесвітній день водно-болотних угідь.

 

  Основною метою Рамсарської конвенції є збереження та раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення збалансованого розвитку в усьому світі. Однією з основних умов приєднання країн до Конвенції є створення хоча б одного Рамсарського угіддя на їхній території, а Секретаріат конвенції вносить її до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення. Інформація про стан цих об’єктів міститься у базі даних Міжнародного бюро зі збереження водно-болотних угідь і постійно оновлюється. На теперішній час до Рамсарської конвеціїї приєдналося 160 держав. До Списку занесено 1869 Рамсарських угідь загальною площею 1 млн 836 тис. км2.

 

   Станом водно-болотних угідь у глобальному масштабі опікується міжнародна організація «Wetlands International». Урядом СРСР у 1975 році було оголошено 12 водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення. У 1996 році Україна поновила членство в Рамсарській конференції з часів СРСР. Сьогодні, на території нашої держави нараховується 33 водно-болотних угіддя міжнародного значення загальною площею 676 тисяч гектарів.

  Вони були включені до офіційного переліку рамсарських угідь в 1998 та 2005 роках. В 2011-12 роках Кабінет міністрів України розпорядився надати статус міжнародних ще 19-тьом водно-болотним угіддям. Всі вони розташовані в межах природно-заповідного фонду України. 

 

О.Л. Косенчук,
викладач ВСП «Ногайський
коледж ТДАТУ ім. Д. Моторного»