І знову артисти-читці…

   Всі, хто хоч трошки слідкують за культурними подіями Приморського району і області, напевне, звернули увагу на вельми успішний виступ вихованців Студії поетичного слова: «Ефтерпа» при ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» на двадцять п’ятому ювілейному Обласному молодіжному фестивалі естрадного мистецтва «Зорепад – 2016», гала-концерт якого відбувся 04-05.11.2016 року в Б/К «Дніпроспецсталь» в м.Запоріжжі. Серед багатьох виконавців у розмовному жанрі Приморський район на цьому мистецькому святі представляла учениця КЗ «Загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів м. Приморськ» Марія Тройник з віршем: «Запорожский Звездопад» відомого приморського поета і композитора Михайла Петровича Слабоуса. Хоча багато хто з поціновувачів її таланту знає її як дуже класну вокалістку, вона, до речі, стала й не менш класним розмовником-декламатором. Яскравий виступ цієї талановитої виконавиці настільки сподобався журі фестивалю, що її номер був відібраний на гала-концерт фестивалю поза конкурсом, як яскравий, професійний і самобутній. Але цьому передував не простий шлях репетицій та переживань. Адже Маша, починаючи з серпня поточного року, відвідує заняття поетичної студії у ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ». Як наслідок - перемога на зональному етапі Обласного молодіжного фестивалю естрадного мистецтва «Зорепад – 2016», який відбувся 12.10.2016 у м. Бердянськ. Після цього, 28-29.10.2016, був фінал Зорепаду у Б/К «Орбіта» м.Запоріжжя, куди з’їхалися переможці зональних етапів, що раніше відбулися у: Мелітополі, Василівці, Бердянську, Токмаку та для Запорізького району окремо у м. Запоріжжі. Ну, а потім, звичайно ж і участь у гала-концерті, в одному з ведучих мистецьких закладів Запорізької області Б/К «Дніпроспецсталь».
    Разом з Марією цей важкий шлях долала студентка – першокурсниця коледжу Ольга Овчаренко, яка читала мовою оригіналу вірш відомої болгарської поетеси Елісавети Багряної «Потомка» і стала переможцем зонального та півфіналістом Запорізького обласного молодіжного фестивалю естрадного мистецтва «Зорепад – 2016». На цьому можна було б ставити крапку в цій історії, але 10.11.2016 року в Мелітопольській центральній міській бібліотеці ім. М.Ю. Лермонтова з нагоди Дня української писемності та мови відбувся конкурс артистів – читців: «Я славлю Тебе, мово солов’їна!». У віковій категорії 12-17 років (взагалі на цьому конкурсі були три вікових категорії: діти до 12 років, юнаки 12-17 років, та дорослі від 18 років) взяли участь і вище згадані юні приморські декламаторки. Боротьба була дружньою, але й по доброму запеклою. І от: Марія Тройник – за чудове прочитання гуморески Павла Глазового «Іде вуйко Хрещатиком» отримала друге місце, а Овчаренко Ольга за виконання поетичного твору запорізької поетеси Марини Брацило «Про мову» почесний диплом учасниці і безліч поздоровлень від організаторів та журі конкурсу!
  Юні артистки та їх вихователь Олег Леонідович Косенчук щиро дякують за небайдужість та надану допомогу сектору у справах молоді та спорту та відділу освіти Приморської райдержадміністрації в особі Володимира Івановича Волкова, Олександра Миколайовича Одинокого та Ганни Володимирівни Карнаух відповідно. Також хотілось би відзначити та подякувати за постійну технічну допомогу програмісту нашого коледжу Геннадію Вікторовичу Столяру та заступнику директора з виховної роботи Олені Миколаївні Гладченко за теплу, практично материнську турботу та увагу до розвитку всіх жанрів мистецтва і розмовного жанру зокрема у Ногайському коледжі. І, звичайно ж, найщиріші слова шани та подяки адміністрації ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» в особі директора Володимира Сергійовича Шкіндера. Адже Ваша підтримка — свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем науки, освіти і культури в Україні і розуміння непересічної важливості виховання підростаючого покоління Приморського району!

 

 

Худ.керівник СПС «Ефтерпа»
О.Л. Косенчук