Мова – це великий скарб

  Мова – це той інструмент, який єднає націю, народність, народ до єдиного цілого. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
  «Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – в нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, живуть наші батьки – тут коріння роду українського. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово», - такими словами почалося свято до Міжнародного дня рідної мови у Ногайському коледжі.

  Світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі. Переконатися в цьому була можливість у присутніх на святі першокурсників і викладачів, які почули мелодійне українське слово у поезії Олександра Олеся, Ліни Костенко, Віктора Баранова. Болжеларська Ксенія нагадала нам про те, що слова можуть бути страшними, «коли вони мовчать, коли вони зненацька причаїлись, коли не знаєш з чого їх почать, бо всі слова були уже чиїмись». Васюченко Поліна своїм декламаторським талантом переконала «що є в нас душа, повна власних чеснот і щедрот, І що є у нас дума, яка ще од Байди нам в’ється, І що ми на Вкраїні – таки український народ, А не просто населення, як це у звітах дається». Алєйнікова Діана з 36 групи своїм проникливим голосом повернула старше покоління у світ чаруючої весни і молодості, і словами О.Олеся нагадала: «Гори! Життя — єдина мить! Для смерті ж — вічність ціла.»
  Ведучі свята, Кірова Аміна та Русінова Олена, переконували студентів, що можливості українського слова безмежні. Воно лунало у загадках про мову, прислів’ях та приказках, у текстах тавтограм, у відеокліпах, українських народних піснях і сучасних українських треках, які дуже вдало підібрала викладач Анастасія Павлівна Гулак.
  Дебют у жанрі художнього читання відбувся у Чубріка Євгена та Ярошевського Артура. Євген своєю харизмою та гуморескою Павла Глазового «Кумова геніальність» так заворожив зал, що хлопці і дівчата, затамувавши подих, слухали його. А насамкінець вибухнули гучними оплесками.
    Свято пройшло на високому методичному рівні, цікаво і захопливо. Викладачі – філологи, Наталя Миколаївна та Анастасія Павлівна, разом із учасниками свята намагалися донести думку про те, що де б ви не були, ніколи не цурайтеся рідної мови, бо мова - це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні держава.

Викладачі української мови та літератури
Вельчева Н.М., Гулак А.П.