5 цікавих фактів про Ногайський коледж

1. Скоро століття!

  Ногайський коледж починає свою історію з 1921 року. Саме в цьому році в м.Ногайськ, на базі реального училища та дослідницького господарства з вирощування насіння овочевих культур, було відкрито Ногайський сільськогосподарський технікум з єдиною на той час спеціальністю «Агрономія».

Old korpus

  Майже за 100 років свого існування коледж змінив декілька назв, випустив понад 16 тисяч випускників, які працюють у різних галузях нашої країни та далеко за її межами. Багато з них стали відомими вченими, відмінними керівниками, досвідченими спеціалістами, успішними фермерами, працівниками землевпорядних служб, банківських та фінансових установ.

Kolledj

 
2. Чому Ногайський, а не Приморський

  Місто Приморськ було засноване ще в 1800 році. Але таку назву воно мало не завжди. До 1821 року воно називалося с. Обіточне, потім – Ногайськ і лише в 1964 році на карті з’явилося смт. Приморське, перейменоване в 1967 році на м. Приморськ.
  Свою назву Ногайський коледж отримав від назви населеного пункту на момент утворення. Вона закріпилася і залишилася після перейменування міста, бо Приморських технікумів в країні було багато, а Ногайський лише один.


  Саме в цей період в навчальному закладі сталася знакова подія – відкриття спеціальності „Механізація сільського господарства”. Вже більше 50 років Ногайський коледж пишається своїми найчисельнішими, найуспішнішими випусками фахівців - агроінженерів.

 

3. Підкорення Камчатки

  Гордість коледжу – його випускники. Де вони тільки не працюють, але більшість все ж таки в агровиробництві.


  Серед випускників є Дмитро Бєліков (випуск 2005 року), який підкорює далеку Камчатку.

  Незважаючи на бідні грунти та суворий клімат в господарстві, де він працює агрономом, вирощують високі врожаї овочів.

  Основу, теоретичні знання та практичні навички він отримав саме під час навчання в Ногайському коледжі.

 4. У витоків фермерства

  Початок 90-х років - часи становлення фермерства в Україні. Головним завданням, що стояло перед молодою незалежною державою, було докорінне реформування економіки на ринкових засадах.

   Почалися процеси роздержавлення й приватизації. 1992 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про селянське (фермерське) господарство». Необхідні були професіонали, які змогли б взяти на себе відповідальність за організацію всіх ланок виробництва: рослинництва, тваринництва, механізації, переробки, економічну діяльність підприємства.

 
  В 1989 році незвичною була сама можливість приватної власності, але випереджуючи події, передбачивши необхідність таких фахівців, Ногайський радгосп-технікум відкриває спеціальність «Організатор-технолог сільськогосподарського виробництва».

 З 2000 року назва спеціальності змінилася на «Організація і технологія ведення фермерського господарства».

5. Родинні династії

  Ногайський коледж - аграрний заклад освіти зі славетними традиціями, примноженими добрими справами педагогів та студентства. В коледжі навчається багато студентів, чиї батьки теж тут навчались, саме від своїх батьків вони перейняли любов до майбутньої професії механіка, землевпорядника, агронома, фінансиста чи фермера. В майбутньому вони теж продовжать справу своїх батьків.
  Отже, в Ногайському коледжі закладаються цілі родинні династії. Як ось, наприклад, династія Волкових.

  Ще в далекому 1947 році в цьому навчальному закладі навчався на агронома Волков Іван Георгійович, згодом, в 1973 році - і його син – Волков Володимир Іванович отримав спеціальність механіка, а брат – Волков Дмитро Георгійович в 1980 році закінчив Ногайський технікум на той час, за спеціальністю агрономія. Два сини Дмитра Георгійовича також тут навчалися: Волков Олег Дмитрович в 1984 році став зоотехніком, а Волков Григорій Дмитрович в 1986 році – агрономом. Обидва сини Володимира Івановича також закінчили Ногайський коледж: Волков Ігор Володимирович у 2001 році за спеціальністю механізація, а Волков Володимир Володимирович – у 2008 році став фінансистом.

  Багато років Володимир Іванович і сам працював викладачем коледжу, а його дружина – Волкова Наталія Іванівна працює там і зараз.